Veš mašine, mašine za sudje i ostalo!

Posjetite stranicu na adresi: http://www.vesmasine.net

Sada je: 23 lis 2017, 15:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 lip 2010, 19:49 

Pozdrav,

Evo ovako... dakle veš mašina iz naslova ima nekoliko problema... sad sam uključio na 1 da iskuhava... prvo sam primjetio da je uzela prašak iz posudice 1 dakle pred pranje i to je u redu no kad je "dopunjavala" bubanj sa još vode (kad veš upije malo) tad je uzela prašak iz posudice 2 dakle iz pranja što nikako nije smjela no pustio sam je da radi i ona je tako radila neko vrijeme i malo zagrijala vodu pa je izbacila i centrifuga... nakon toga je uzela vodu i nije ju u opće zagrijala a tada je trebalo krenuti pravo iskuhavanje... i nakon kratkog vremena izbacila tu vodu i primila omekšivač... i sve na brzinu prošla do kraja... šta bi to moglo biti? E da na početku (prvih 10-ak min bubanj vrti samo u jednu stranu i kao da mu fali snage, a nakon toga normalno u obje strane sa punom snagom)... mašina je stara 3-4 g.
pomagajte...
VoahYeah

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2015, 23:06 

Ne znam kako mi je promaknuo ovaj post prije puno vremena...ali odgovorit ću sada da ne zbunjuje druge ljude ovo dosta konfuzno i nejasno pitanje....Uz dužno poštovanje...ovdje se radi o nepoznavanju osnovnih principa pri radu ove mašine....Kao prvo to je mašina koju kontrolira elektronika...Program sa broja 1. uopće nema predpranje ...
To je glavni program na 95 za otkuvavanje ali bez predpranja i prašak se sipa samo u glavni pretinac....i mašina treba da radi baš tako kako ti misliš da ne treba da radi....Znači ona započima uzimati vodu kroz pretinac za predpranje a onda uz kraći prekid uzima kroz glavni pretinac u koji si stavio prašak...i to tako treba biti...znači ne stavlja se prašak u tom slučaju u pretinac od predpranja nikako...ova mašina ima predprenje samo na broju 2 i tada prašak ide u oba pretinca....
Što se tiče vrtnje motora i tu je izrečeno proizvoljno i nestručno zapažanje jer u toj mašini se nalazi kolektorski motor koji se po nalogu elektonike vrti čas malo lijenije i samo u jednu stranu a čas energičnije i to u obe strane...tako da se tu ne radi o kvaru...korisnik očigledno ima sjećanje na starije mašine sa asihronim motorima koje su radile jednoličnije i uvijek istim intezitetom....operaciju po operaciju....ovo je digitalno doba...tehnika je napredovala... :|

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2015, 10:28 
Site Admin

Stara je tema ali eto :1smiley:
Ja sam malo podrobnije procitao šta je napisao, sve to stoji što si ti Miro napisao, ali nisi obratio pažnju da mašina nije uopšte otkuhala veš, znaci, jenostavno tu operaciju nije odradila,nego odmah prešla na omekšivać i centrifugu i završila.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2015, 21:54 

a treba nešto i ispitat...pa onda tražit pomoć...nijedna mašina na svijetu neće odkuvat ako grijač ne radi...kod te mašine ide izbacivanje vode odmah.... čim grijač ode...oću reći neće raditi sa crknutim grijačem...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2015, 10:07 
Site Admin

voahyeah je napisao/la:
Pozdrav,

Evo ovako... dakle veš mašina iz naslova ima nekoliko problema... sad sam uključio na 1 da iskuhava... prvo sam primjetio da je uzela prašak iz posudice 1 dakle pred pranje i to je u redu no kad je "dopunjavala" bubanj sa još vode (kad veš upije malo) tad je uzela prašak iz posudice 2 dakle iz pranja što nikako nije smjela no pustio sam je da radi i ona je tako radila neko vrijeme i malo zagrijala vodu pa je izbacila i centrifuga... nakon toga je uzela vodu i nije ju u opće zagrijala a tada je trebalo krenuti pravo iskuhavanje... i nakon kratkog vremena izbacila tu vodu i primila omekšivač... i sve na brzinu prošla do kraja... šta bi to moglo biti? E da na početku (prvih 10-ak min bubanj vrti samo u jednu stranu i kao da mu fali snage, a nakon toga normalno u obje strane sa punom snagom)... mašina je stara 3-4 g.
pomagajte...
VoahYeah

Boldiran tekst, mašina je malo zagrijala vodu, što upucuje da grijač radi. U svakom slicaju, ovo je davno bilo i vjerovatno je riješeno, ali radi onih koji tek čitaju ove starije komentare.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2015, 11:23 

A..ima u grijaču i NTC...treba ga ispitat....ako nema ko ispitat...onda jedino kristalnu kuglu nabavit ili nov špil karata pa da neko izgata....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2015, 14:59 

Ma mašinu drugi koristi,čovek je samo tada uključijo i ovo doživijo možda je bolje da se sa ženom posavjetovao.Uglavnom potpisujem što su oba Mira napisali uz opasku da mašina ima samo dijagnostiku i u slučaju neispravnosti prijavi je blinkanjem.Mašina je starija od navedenoga ili je dulje stojala u trgovini a ako je u tri godine koliko traje garancija obratiti se najbližem servisu.O onom da jedno vreme vrti u jednu stranu dalo bi se popričati zna da uđe u taku fazu rada a i da se posle vrati na normalan rad tj posle par pranja(vezano za regulaciju rada ili rušenje softvera što se ponekad može rješiti resetovanjem elektronike).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2015, 22:40 

Inače...dosta solidne mašinice...nisu neka visoka klasa...ali fino rade...programi nisu predugi...sve u svemu OK...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: