Veš mašine, mašine za sudje i ostalo!

Posjetite stranicu na adresi: http://www.vesmasine.net

Sada je: 23 lis 2017, 15:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ukleta eida
PostPostano: 19 sij 2013, 12:49 

Pozdrav,

Imam eidu staru 20tak godina i uvek zabave sa njom.
Najnoviji hir joj je bio da je popustila guma termostata što sam zamenio. Zatim je počela da se ponaša neobično što sam ja pripisao termostatu, jer je voda išla preko njega, pa sam mislio da je crkao. Međutim i posle zamene termostata, ponašanje je ostalo isto.
Evo kako to izgleda...
Obojeno pranje, položaj programatora na D.
Uzme vodu i počne da obrće na jednu stranu bez prestanka. Ako ga ugasim na prekidač i ponovo upalim, nastavi da radi do E bez prolema, vrti na obe strane, uzima i vadi vodu i pomera položaj programatora do E.
Na E isti simptom kao i kod D, uzme vodu i vrti beskonačano u jednu stranu. Isključim-uključim radi normalno do otprilike 1/3 E pa opet samo na jednu stranu vrti. Ponovo isključim i usključim i radi do F gde ponovo isključim i uključim i onda odradi ostatak (F i G) bez problema.

Koliko sam ja primetio grejač nije zagrevao vodu, da li zato što je crkao ili je nešto drugo u pitanju ne znam.

Da zovem sveštenika da okadi ili neko ima praktičnije rešenje??

Pozdrav

Z.

Edit: Grejač kanda ipak radi, jer sam osetio topla vrata na početku D. A onda kada ne radi mašina čuje se neko štektanje od programatora.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Ukleta eida
PostPostano: 19 sij 2013, 21:36 

Morat ćeš da zoveš sveštenika da okadi...... :1laugh: šalim se :1laugh: do suza si me nasmijao....Sad ozbiljno... :1rolleyes:
Kad starih mašina općenito, promjenu smjera okretanja kontrolira programator.. sve su prilike da ti on ne valja...izgleda da ti zalijepi ponekad kontakt za taj smjer kud stalno vrti. :1shocked: i onda kad ti isključiš na prekidaču ostane bez napona pa se oslobodi...onda malo napreduje i kad misliš evo ga u redu ono opet zalijepi i vrti u nedogled u tom smjeru...ti izgasiš, ostane bez napona i opet se oslobodi i tako redom...Te tačke koje si ti naveo su takve kakve si ti snimio a drugi put ne moraju biti baš na tim pozicijama jer on može da zalijepi kad se njemu ćefne...Znači ne traži sveštenika nego dobar polovan programator...
Napiši usput oznake sa programatora, ja imam jedan od Ei ali nisam siguran je li to taj... :1huh:Zamalo zaboravih.... :idea:
To štektanje nije problem...to čuješ tajmer programatora koji ga pogoni... :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2013, 22:24 
Site Admin

Sad, zavisi koliko štekće, ako se cuje kao sat ( jednolicno ), onda je u redu. Ako su stradali grebenovi., onda se može cuti jace. U svakom slucaju, programator je za popa :1laugh:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2013, 22:42 

Hvala ljudi, nije da ste me obradovali sa odgovorima, ali šta je tu je, bar znam da nije nešto što mogu ja sam da sredim.

Z.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: